Návod na Final Fantasy VII: Tipy a triky

Final Fantasy VII

Proměňování příšer na předměty

Pomocí matérie Morf můžete nepřátele proměňovat v předměty. Je tu ovšem háček, aby se proměna povedla, je nutné Morfem nepřítele zabít. Síla útoku při morfování navíc není 100 %, ale pouze 1/8, takže je nutné nepříteli ubrat tolik HP, aby ho i takto slabý útok dorazil. A nyní pár tipů:

  • Nepoužívejte matérie/kouzla, která odvracejí útoky soupeře (protiútok, odraz apod.), jinak se vám lehce stane, že umře dřív, než ho stačíte proměnit.
  • S postavou, která bude morfovat, se snažte mít co nejvyšší hodnotu Útoku kvůli silnějšímu úderu. Štěstí pro častější kritické zásahy, případně obratnost pro větší rychlost.
  • Dobře se dá využít matérie Gravitace a její kouzlo Demi3, které ubere nepříteli 3/4 života a nemůže ho zabít. Pokud se vám stane, že ani po dvou Demi3 nemá nepřítel ješrě tak málo HP, aby ho šlo morfovat, zkuste prvně útočit postavou, která má u matérie Gravitace připojenou matérie Přidaný úder.
  • Nezapomeňte, že když je na tahu postava, která se vám zrovna nehodí, dá se snadno pomocí tlačítka Switch vystřídat za jinou. Dá se také na chvilku zaměstnat, když dáte šipku doprava a zvolíte příkaz Obrana.
  • V nastavení si nastavte ATB na Aktivní a Rychlost boje na Rychlý, aby vám boje tolik netrvaly.
  • Pomocí matérie Mega vše, kterou získáte v Severní jeskyni, můžete morfovat všechny nepřátele najednou (platí i pro Demi3).

Snadné získání Turbo etherů

Na pláži v okolí vesnice Gongaga (hned u malého domečku Prodejce zbraní) se vyskytují příšery jménem Mrchožrout, které lze pomocí Morfování přeměnit na Turbo Ether. Výhodou je, že se tam vyskytují velice hojně, je jich vždy víc a mají jenom 200 HP, takže pokud má postava alespoň trošku slušný Útok, stačí na každou příšeru jeden Morf a je po ní.

Maximální SÍLA s hodnotou 255

U zničeného reaktoru ve vesnici Gongaga se vyskytuje nepřítel Těžký tank, kterého můžete díky Morfování přeměnit na Zdroj síly. Tím přidáte postavě vždycky 1 bod síly a tak to můžete dělat až do maxima, což je 255. Těžký tank má 1600 HP a nepůsobí na něj matérie Gravitace. Pokud chcete zvyšovat svou sílu ještě 2x rychleji, počkejte si na matérii W-Předmět.

Rychlejší růst AP u matérií

Nevybírejte si zbraně jen podle síly/obrany, ale hlavně podle jejich AP násobiče, který je uveden v popisku u každé zbraně/brnění. Když dostane za souboj nějaké AP, tak se jejich počet vynásobí právě tímto násobičem a matérie dostanou výslednou hodnotu. Bohužel platí přímá úměrnost, čím víc slotů, tím menší je AP násobič. Nejsilnější zbraně mají AP násobič dokonce 0! Hodnoty jsou - 0x, 1x, 2x, 3x.

Doplňování výdrže při dostizích chocobů

Pří závodění držte R1 + R2 (pro PC je to Page down + NUM1/END) a výdrž se vám bude pomalu obnovovat.

Hodně peněz

Osvědčilo se mi prodávat matérie Vše na mistrovské úrovni. Dají se buď někde najít, nebo později koupit v pevnosti Kondor za 20000 gilů. Mistrovský kus lze prodat za 1400000 gilů a trénují se vcelku rychle (65500 AP).

Bojová aréna

V Gold Sauceru se dá v Aréně přijít k pár prima věcem. Vyhráváním soubojů s různými postihy, které si losujete, získáváte tzv. Bojové body (BB), které si tam můžete vyměnit za pár zajímavých věcí (třeba matérie Rychlost Plus , Vábnička nepřátel, Prevence, W-Vyvolání, limit Osmislash). Postavu, která bude bojovat, vybavte určitě matériemi Krytí, Protiútok, Dvojí úder, Ultima, HP Plus, Dovednost nepřítele (hlavně kvůli Mocné ochraně, která poskytuje Zrychlení), Obnova, do brnění Přidaný efekt + Hádes a kvůli negativním stavům ještě použijte Stuhu jako doplněk. Velice důležité je, že pokud odejdete z arény, zmizí vám úplně všechny BB, takže je lepší si věci vyměňovat postupně a ukládat vždy, když máte čerstvě vyměněno.

Hodně zkušeností a AP

Hodně dobře a rychle se získávají zkušenostní body a AP v lese okolo vesničky Mideel. Jsou tam dva druhy velice slabých nepřátel, kteří generují v průměru 2500 EXP a 250 AP za souboj. Ze začátku je nutné postavy vybavit nějakými šperky proti stavu Spánek (třeba Stuha) a velice doporučuji vyměnit matérie Protiútok a Krytí za dvě Prevence. Postavě s největším útokem dejte matérii Udeř vše a podle potřeby jednu či dvě Vábničky nepřátel pro častější souboje.

Jak zabít Rubínovou zbraň

Krátce po zabítí Zbraně Ultima se objeví v okolí Gold Sauceru Rubínová zbraň. Vypadá jako malý červený drápek a jedná se o pěkně tuhého superbosse, který má 800.000 HP.

Je dobré získat pár Šipek, které způsobují stav "Stop", protože kupodivu fungují. Rubínová zbraň
Dají se ukradnout, morfovat i získat zabitím příšery Tlustý ježek. Ti se vyskytují třeba v Zapomenutém městě.

Nejlepší postavu vybavte nějakým dobrým brněním (doporučuji Mystile), Stuhou a matériemi: Rytíři KRUHU napojenou na HP Absorb, Kopie, W-Vyvolání, Magie Plus, Bahamut ZERO propojený s matérií Čtyři kouzla, Poslední rozkaz propojený s matérií Fénix a pokud nemáte 9999 HP, tak HP Plus.

Před bojem nechte obě dvě vedlejší postavy zabít, aby Zbraň nepoužila kruté kouzlo, které vám úplně vyřadí postavu z boje.

Nyní už Highwindem narazte do Zbraně a začne souboj. Jako první použijte Šipky a poté vyvolejte přes W-Vyvolání Rytíře KRUHU. Po každém vyvolání Zbraň vrátí útok kouzlem Ultima a nejspíš zabije vedlejší postavy, ale to nevadí. Přes matérii Kopie opakujte rytíře ještě dvakrát a Zbraň bude skoro mrtvá (každý útok pomocí RK ji připraví přibližně o 130.000 HP). Potom použijte znovu Šipky a oživte spolubojovníky. Pak už stačí Zbraň jen dorazit pomocí Bahamuta ZERO nalinkovaného přes Čtyři kouzla, či další Kopii.

Autor: Pilda